Logo Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany
ZÁKAZ NÁVŠTEV !!!
z nariadenia RUVZ Lučenec od 14.9.2020 platí zákaz návštev v zariadení sociálnych služieb Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany do odvolania.

Služba Sušany : 0907 697 515
Ústredňa Sušany : 047/5678180
Služba Hrnčiarske Zalužany : 0911 067 792

Ing. Miroslav Bičan, riaditeľ: 0905 323 066

Jubilanti na prevádzke Hrnčiarske Zalužany

DSC_4707

V domácom prostredí sa bežne rodina stretáva, aby si so svojím členom rodiny pripomenuli jeho životné jubileum alebo meniny. Určite si aj na našich klientov ich príbuzní takto spomenú počas celého roka. Na prevádzke Hrnčiarske Zalužany máme však len 6 klientov, a tak sme si tradične na jeseň v jedno popoludnie spoločne posedeli a pripomenuli si ich narodeniny a meniny, ktoré mali v priebehu celého roka.

Sociálna pracovníčka si tak ako vždy prichystala pre každého jubilanta pekný vinš k jeho narodeninám a k tomu aj peknú pesničku – ľudovú alebo nejaký slávny evergreen. Každý klient však v priebehu roka slávi okrem narodenín aj meniny. Tam sme si zasa pripomenuli pôvod jednotlivých mien klientov a pôvodný význam týchto mien. Aj za každými meninami nasledovala pesnička.

Potom sme si ešte chvíľu posedeli pri dobrom čaji a kávičke, trošku si každý zaspomínal ako u nich doma slávili narodeniny a meniny. Atmosféra tohto stretnutia bola uvoľnená a veselá, tak sme si trošku pripomenuli rôzne pesničky a spoločne sme si ich zanôtili. 

Priložené fotografie