Dobrá nálada na Jánskom guľáši

DSC_1249

Každý rok v našom domove sa spoločne na Jána klienti aj zamestnanci domova stretneme pod veľkým orechom v oddychovej zóne domova, kde pán riaditeľ pre všetkých navarí vo veľkom kolte guľáš. 

Tento rok to vyzeralo hlavne dopoludnia všelijako, keď padal jemný dážď a veru prvýkrát v histórii domova pán riaditeľ varil guľáš v pršiplášti. Ale počasie nám bolo priaznivo naklonené, pred obedom vykuklo slnko a už to fičalo. Mobilní klienti, ale aj tí na vozíčkoch si veľmi radi spoločne posedeli  v chládku pod orechom. Pre dobrú náladu im hrali a spievali dvaja hudobníci z Českého Brezova. Pre potechu oka i ducha naše chvíle spestrili naše kolegyne Katka a Hanka v krásnych krojoch, ktoré za doprovodu heligonkára Paľka zaspievali krásne ľudové piesne.

Naše pozvanie tiež prijala poslankyňa BBSK MUDr. Baníková, i starosta obce Sušany Mgr. Vaclavik. Veľmi nás tiež potešilo, že k našej zábave a dobrej nálade sa pridali aj rodinní príslušníci našich klientov, ktorí práve prišli navštíviť svojich rodičov a príbuzných. A keď je dobrá nálada a hrá dobrá hudba, veruže by bolo škoda sedieť. A tak si niektorí aj zatancovali a schuti zaspievali. Všade bolo cítiť uvoľnenie a dobrú náladu, iba pomaličky sme sa rozchádzali. Na tomto našom spoločnom posedení sa veľmi páčilo aj našim klientom z prevádzky Hrnčiarske Zalužany.

Priložené fotografie