Dopoludnie s melódiami Gejzu Dusíka

DSC_5418

Našim klientom sa veľmi zapáčili dopoludnia s hudbou. Raz za dva týždne sa stretávame v spoločenskej miestnosti pri kávičke a čajíku a každé takéto posedenie je venované inému hudobnému žánru, hudobnému skladateľovi alebo spevákovi.

V januári sme sa s klientmi zhodli, že si spoločne pripomenieme populárne operetné melódie a tanečné piesne známeho skladateľa Gejzu Dusíka. Spoločne sme si zaspievali jeho nestarnúce melódie – tangá, valčíky, polky a od spevu nebolo ďaleko ani k tancu. A keď spoza skrine vytiahla veselá pani Milka basu, ktorú na podnet ďalšieho klienta p. Košičiara vyrobil pán údržbár ako pripomienku fašiangových zábav a veselosti, okrem spevu sa chodbami domova niesol aj náš smiech.

Pri krátkych prestávkach medzi spevom si klienti pospomínali na rôzne úsmevné príhody z dedinských zábav. Ďalší z klientov, rodák z Prahy, zasa spomínal na nedeľné tanečné zábavy v mestskom parku v Prahe. Pri speve slávnych melódií Gejzu Dusíka si mnohí zaspomínali na viaceré rodinné oslavy, ale aj v minulosti vysielané televízne relácie, kde zneli tieto melódie.

Spoločne sme pri speve a dobrej nálade opäť prežili jedno krásne dopoludnie a spoločne sme si naplánovali ďalšie stretnutie s hudbou.

Priložené fotografie