Logo Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany
ZÁKAZ NÁVŠTEV !!!
z nariadenia RUVZ Lučenec od 14.9.2020 platí zákaz návštev v zariadení sociálnych služieb Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany do odvolania.

Služba Sušany : 0907 697 515
Ústredňa Sušany : 047/5678180
Služba Hrnčiarske Zalužany : 0911 067 792

Ing. Miroslav Bičan, riaditeľ: 0905 323 066

Jánsky guľáš

DSC_6074

„Moji milí, dnes je Jána, veľa šťastia už od rána...“, takto znie jeden z mnohých vinšov venovaných Jánom. V uplynulých rokoch bolo aj v našom domove viac nositeľov tohto mena, tento rok len dvaja, ale tradícia varenia Jánskeho guľáša pod orechom v oddychovej zóne domova pretrvala doteraz. Veľmi dobre nám - klientom z prevádzok Sušany aj Hrnčiarske Zalužany aj zamestnancom padlo posedieť si vonku po mnohých dňoch obmedzení v dôsledku korony. O dobrú náladu  sa postaralo hudobné duo p. Tancoš a p. Drotárová.

Pod heslom „Tancoš hrá do tanca“ sa naši klienti nielen rozospievali, ale aj roztancovali. K dobrej nálade iste prispel aj chutný guľáš, ktorý pre nás uvaril p. riaditeľ Bičan. Naše pozvanie prijala aj MUDr. Baníková, poslankyňa BBSK, ktorá si naša čas a prišla pozdraviť našich klientov. Svojou troškou k zábave prispeli aj kolegyne – Katka Skýpalová a Anka Turoňová, ktoré zaspievali pesničku o babičke žijúcej v domove, ktorá sa vtipne prihovára svojim deťom. Taktiež náš klient p. Košičiar sa nedal zahanbiť a zaspieval dve piesne, ku ktorým sa vďačne pridali aj ostatní zúčastnení. Všade bolo cítiť uvoľnenie a dobrú náladu, spievali sme aj tancovali - a tí, ktorí nevládali, aspoň tlieskali.

Priložené fotografie