Logo Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany
ZÁKAZ NÁVŠTEV !!!
z nariadenia RUVZ Lučenec od 14.9.2020 platí zákaz návštev v zariadení sociálnych služieb Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany do odvolania.

Služba Sušany : 0907 697 515
Ústredňa Sušany : 047/5678180
Služba Hrnčiarske Zalužany : 0911 067 792

Ing. Miroslav Bičan, riaditeľ: 0905 323 066

Jesenní jubilanti

DSC_6327

Leto rýchlo ubehlo a opäť sme sa stretli v polovici septembra na milom posedení jubilantov oslavujúcich svoje narodeniny či meniny hlavne v mesiaci september, ale 4 jubilanti boli aj takí, ktoré svoje sviatky či jubileá oslavujú v mesiaci október. Slovom i pesničkami sme si pripomenuli hlavne ženské mená nachádzajúce sa v kalendári v týchto mesiacoch napr. Márie, Jolany, Vierky. Niektorí naši klienti sú aj členmi miestnej organizácie Slovenského zväzu zdravotne postihnutých (SZZP). Aj v tejto organizácii mali v mesiaci september stretnutie so svojimi členmi-okrúhlymi jubilantmi. Jednou z nich bola aj pani Milka, ktorá sa však tohto stretnutia nemohla zúčastniť. Preto jej členovia výboru SZZP poslali krásnu ružu aj malý darček, ktoré pani Milke s radosťou odovzdala sociálna pracovníčka domova.

Pri našom septembrovom posedení s jubilantmi sa miešali rôzne emócie – padali slzy dojatia, zo spoločenskej miestnosti sa ozýval spev i smiech. Pani Vierka sa šťastne usmievala, keď sme ju vyzvŕtali na vozíčku a dobrej nálade sa neubránili ani tí, ktorí si trošku aj zatancovali. Aj po skončení posedenia sa z niektorých izieb ozýval spev a smiech.

Priložené fotografie