Logo Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany
ZÁKAZ NÁVŠTEV !!!
z nariadenia RUVZ Lučenec od 14.9.2020 platí zákaz návštev v zariadení sociálnych služieb Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany do odvolania.

Služba Sušany : 0907 697 515
Ústredňa Sušany : 047/5678180
Služba Hrnčiarske Zalužany : 0911 067 792

Ing. Miroslav Bičan, riaditeľ: 0905 323 066

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

DSC_5095

Aj do nášho domova v čase adventu boli doručené krásne zabalené krabice, v ktorých si naši klienti našli milé prekvapenia od ľudí z celého Slovenska. Iniciátorkou celoslovenského projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“ bola p. Janka Galatová, ktorá prostredníctvom sociálnych sietí vyzvala ľudí z celého Slovenska, aby potešili babičky a deduškov v domovoch dôchodcov.

Inšpiráciu pre projekt našla pani Janka v nemocnici, kde bola pacientom aj jej mama a na oddelení ležali aj mnohí smutní seniori. Na sociálnej sieti vytvorila skupinu, ktorá funguje už druhý rok a je v nej viac ako 13000 členov ochotných nezištne venovať krabicu od topánok naplnenú praktickými vecami určenými pre seniorov v domovoch dôchodcov.

Väčšina krabíc okrem sladkostí, kávy, čaju, medovníčkov, ponožiek a iných vecí bola obohatená pozdravom alebo obrázkom namaľovaným deťmi, ktoré veľmi potešili srdcia našich seniorov a vyčarili im na tvári úsmev alebo ich dojali k slzám. Výrok pani Kornélie so slzami v očiach hovorí za všetkých: “Pozrite sa, čo som dostala. Poslal mi to Janko z Prešova. Ľudia majú sami málo a ešte sa aj s nami starými podelia.“ 

Krásna myšlienka, výborná koordinácia, krásny pocit naplnenia. Ďakujeme, pani Janka!

Priložené fotografie