Maratón dobrej vôle

Resize of DSC_7701

V sobotu 21.augusta 2021 sme sa aj s niektorými našimi klientkami zúčastnili na Maratóne dobrej vôle v Rimavskej Sobote. Nešlo však o športovú bežeckú disciplínu, ale o maratón v pletení a háčkovaní Ide o akciu v spolupráci s firmou Colorfull made, ktorá predáva potreby na pletenie a háčkovanie ako aj hotové výrobky.

Majiteľka firmy pochádza z Rimavskej Soboty a tento rok sa koná už 16. ročník Maratónu dobrej vôle na počesť majiteľkinej mamy, bývalej vrchnej sestry na internom oddelení v Rimavskej Sobote. Výťažok zo zakúpených produktov (klbká vlny, prívesky, hotové výrobky) ide v plnej výške pre určených pacientov. V Rimavskej Sobote sa vybraná čiastka rozdelila pacientkam s neurologickým ochorením.

Celé sobotné podujatie sa konalo v Klube záujmovej činnosti seniorov v Rimavskej Sobote. Zúčastnili sa ho dobrovoľníčky v pletení a háčkovaní z Prešova, Plešivca, Poltára, Hnúšte, Rimavskej Soboty, Kokavy nad Rimavicou... Deky z týchto Maratónov dobrej vôle sú darované pre charitatívne účely do zariadení sociálnych služieb, príp. pre deti do nemocníc.

Aj do nášho zariadenia z vlaňajšieho maratónu boli pred Vianocami darované deky pre klientov na lôžkovej časti. Naša klientka pani Milka pre účastníčky tohtoročného podujatia uháčkovala na pamiatku krásne motýliky, ktoré aj účastníčkam sama rozdala. V interiéri klubu sme poobdivovali aj ukážku zo zbierky servítok p. Danky Kőbőlovej z Rimavskej Soboty.

Priložené fotografie