Medzinárodný deň žien aj u nás v domove

DSC_3956

V našom domove sme si aj tento rok pripomenuli Medzinárodný deň žien (MDŽ), ktorý každoročne pripadá na 8. marec. Je to medzinárodne uznávaný sviatok stanovený OSN k výročiu štrajku 40 000 krajčírok v New Yorku v roku 1908 bojujúcich za lepšie pracovné podmienky a proti nízkym mzdám. 

Všetci naši klienti majú tento deň v povedomí ako slávnostný a my sme si ho tiež pripomenuli v slávnostnom duchu vystúpením žiakov Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote pod vedením ich pedagógov. Mohli sme sa započúvať do tónov známych piesní, ale aj oceniť hru na viaceré hudobné nástroje. V našom domove si však tento sviatok každoročne spájame aj s narodeninami našej bývalej klientky, ktorá bola pedagogičkou práve na ZUŠ v Rim. Sobote a terajší učitelia sú jej bývalí žiaci. Svojím vystúpením tak každoročne pozdravia našich klientov a hlavne klientky k ich sviatku, no zároveň vzdajú hold aj bývalej pedagogičke p. Juliane (Jucike) Horváthovej.

K sviatku nechýbali ani kvietky, ktoré aj tento rok odovzdal všetkým klientkam a zamestnankyniam p. riaditeľ. Nezabudol ani na klientky na prevádzke Hrnčiarske Zalužany, kde nechýbali ani kvety, ani slová vďaky všetkým ženám.


Priložené fotografie