Najprv sme zbierali, potom čistili

DSC_4729

Naši klienti aj sami vedia navrhnúť aktivitu, ktorá ich zaujíma a napĺňa. Na jeseň býva mnoho veterných dní, počas ktorých v našej oddychovej zóne domova napadalo veľa orechov. A nápad bol na svete! Pár klientov prišlo s návrhom, že tie orechy by sme mohli pozbierať, vysušiť a počas chladných a sychravých dní, keď sa už nedá chodiť na dlhšie prechádzky, by sme ich spoločne aj počistili.A tak sme sa pustili do práce.

Pri zbere nás veľa nebolo, trochu nám prišiel pomôcť aj pán riaditeľ. Nazbierané orechy sme na malej terase posušili a potom spoločne v jedálni čistili. Aby nám šla robota pekne od ruky, na CD prehrávači sme si púšťali pekné piesne. Aj sme čistili, aj sme si zaspievali a vzájomne sa porozprávali. Takýchto čistiacich dopoludní sme si naplánovali viacej, pretože tento rok bola veru bohatá úroda orechov.

Už teraz sa tešíme na obedy alebo večere, kedy nám pani kuchárky pripravia rezance s orechmi alebo kysnutý orechový závin. A ten pocit, že aj my sme prispeli svojou troškou k chutnému jedlu, je veru k nezaplateniu.

Priložené fotografie