Logo Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany
ZÁKAZ NÁVŠTEV !!!
z nariadenia RUVZ Lučenec od 14.9.2020 platí zákaz návštev v zariadení sociálnych služieb Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Sušany do odvolania.

Služba Sušany : 0907 697 515
Ústredňa Sušany : 047/5678180
Služba Hrnčiarske Zalužany : 0911 067 792

Ing. Miroslav Bičan, riaditeľ: 0905 323 066

Poďakovanie za úrodu

DSC_4429

Poslednú septembrovú nedeľu sa konala v kostole sv. Anny v Sušanoch svätá omša s poďakovaním za úrodu. Už 12. rok je súčasťou tejto omše aj výstava tématických obrazov, ktoré v kostole nevisia na stenách, ale sú vytvorené šikovnými rukami miestnych žien na podlahe kostola. Obrazy sú vytvorené nielen zo zrniečok zafarbenej ryže, na ktorých ukladanie jednotlivých zrniečok okrem šikovných rúk  je potrebná veľká dávka trpezlivosti, ale dotvárajú ich aj plody lesa, lúk a záhrad. Výstava kostola je sprístupnená celý október.

Na výstavu v kostole nadväzovala aj krása výstavy ovocia a zeleniny v zasadačke na Obecnom úrade v Sušanoch. Tam sa hlavne prezentujú výsledkami svojich pestovateľských skúseností a kumštu miestni i hosťujúci záhradkári, ako aj naši cezhraniční susedia z Maďarska. Tento rok po prvýkrát výstavu ovocia a zeleniny obohatila a spestrila svojimi obrazmi na rôzne materiály Mgr. Rešetárová, ktorá každú voľnú chvíľu trávi v našej obci. Naši klienti sa už od leta tešili na túto výstavu v kostole aj na obecnom úrade, hádali, čo pekné zasa tento rok uvidia.

Poobdivovať krásne výtvory sme boli na viackrát, pretože klienti svoje dojmy  porozprávali aj ostatným, ktorí si tiež nenechali ujsť tieto výstavky. Už teraz sa klienti i my ostatní tešíme na budúci rok, čo naše šikovné ženy zasa vymyslia.

Priložené fotografie