Uplynulo už 25 rokov od založenia domova

DSC_0300

6. novembra 1995 bol slávnostne otvorený náš domov dôchodcov a o pár dní sme prijali prvých našich klientov. Do dnešných dní sme prijali 380 nových klientov prevažne z okolitých okresov Poltár, Rimavská Sobota a Lučenec. Za tých 25 rokov sme zažili rôzne situácie, boli chvíle šťastné, smutné i veľmi veselé.

Absolvovali sme mnoho výletov za pamiatkami po celom Slovensku, v posledných rokoch sme svoje výlety zamerali na spoznávanie pamiatok a zaujímavostí vo svojom okolí. Zúčastnili sme sa rôznych divadelných predstavení, vystúpení žiakov okolitých základných, materských i umeleckých škôl. Spoločne a slávnostne sme prežívali chvíle Vianoc. Veselo bolo na Silvestra a fašiangy.

Počas tých 25 rokov nás navštívili  známi umelci napr. Robo Kazík, Michal Dočolomanský, Dušan Grúň, Oľga Szabová, Ander z Košíc a mnohí ďalší, skupina Senzus, dychovky Moravanka a Nemšovanka. Naše pozvanie dokonca prijal aj vtedajší prezident SR pán Rudolf Schuster.

Mnohé aktivity, stretnutia, výlety sme si organizovali sami, na niektoré stretnutia sme boli pozvaní, stretli sme sa viackrát s klientmi z iných zariadení sociálnych služieb napr. v Oravskej Lesnej, Banskej Štiavnici alebo Spišskom Štiavniku. Toto krásne domovácke jubileum sme si tento rok však pripomenuli len tak v tichosti v čase korony a rôznych preventívnych opatrení.

Preto si všetci do ďalších rokov želáme hlavne zdravie, milé a usmiate tváre vôkol nás a teplo ľudskej dlane.

Priložené fotografie