Vianočný zázrak

DSC_2477

Pod takýmto názvom funguje už siedmy rok neziskový projekt, ktorého cieľom je splnením nenáročných prianí sprostredkovať trochu radosti najmä osamelým seniorom v zariadeniach pre seniorov. Ak však ich iniciatíva poteší aj ostatných seniorov, bez váhania obdarujú aj ich. Tento projekt funguje tak, že vianočné priania seniorov zverejnia na webe vianočného zázraku. Následne si návštevník webu (darca) môže vybrať konkrétne prianie, ktoré splní. Darček zakúpi a pošle priamo seniorovi na adresu zariadenia pre seniorov.

Aj naše zariadenie sa opäť prihlásilo do tohto projektu. Počas decembra prichádzali zabalené darčeky a potom sme tieto darčeky odovzdali našim seniorom. Všetci naši seniori dostali ten svoj vysnívaný darček. Mnohí mali skromné priania (kozmetiku určitej značky, knihy, krabicu plnú kávy alebo sladkostí). Šťastie a radosť sa dajú vyjadriť úsmevom, ale aj slzami. Veľké slzy šťastia ronil náš klient, ktorý po rozbalení darčeka držal v rukách obraz Karla Gotta. Náš klient je jeho veľkým obdivovateľom, a keď si darček odbalil, prevalila sa cez neho vlna rôznych emócie – prekvapenie, dojatie, plač od šťastia, radosť, smiech a znova plač. Takú úprimnú radosť každý deň nevidíme. Ďalšia klientka sa smiala od šťastia, keď si z darčekového balenia vybalila veľkého plyšového psa. Bola šťastná, stále psíka hladkala, smiala sa. Veľká radosť bola u klientok, ktoré dostali svietiace betlehemy, ktoré im v izbe teraz svietia cez deň aj v noci. Dvoch klientov potešilo nové rádio, taktiež nočná lampa, trekingové palice, oblečenie, bižutéria. Niektorí naši seniori si priali darčeky súvisiace s ich záľubami napr. mnoho priadze na háčkovanie,  predplatné krížovkárskeho časopisu Lišiak, Život, Plus 7 dní, ale aj predplatné denníkov. Vo viacerých balíkoch boli priložené listy pre našich seniorov. Boli to krásne vyznania darcov, vyžarovala z nich empatia a úcta k seniorom.

Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým darcom, ktorí pre našich seniorov týmito darmi, krásnymi listami a úprimnými vyznaniami urobili tohtoročné Vianoce čarovné a nezabudnuteľné.

Priložené fotografie